Trenér Vlk po třech letech opouští Řepín. Skončit jsem se rozhodl sám, říká

15.06.2012 15:32

Řepín – Po tři roky neodmyslitelně patřil k mužstvu Řepína, celku ze severní výspy mělnického okresu. Při našem rozhovoru v letošní zimě si trenér Miroslav Vlk pochvaloval situaci v týmu i spolupráci s výborem.

 
 
 

Jaro však řepínský mančaft zastihlo z nejrůznějších příčin v hlubokém útlumu. Neuspokojivé výsledky se podepsaly i na psychice celku, který v minulých ročnících získával body především na domácím pažitu. Letošní jarní zisk pouhých sedmi bodů se dá nazvat hotovou katastrofou. Nemít nahrané body z podzimu, mohl se tým Řepína v soutěži zcela reálně zachraňovat. Před posledními dvěma zápasy však přišel blesk z čistého nebe. Trenér Vlk nabídl klubovému výboru svou rezignaci, ten ji okamžitě přijal a na poslední dva zápasy pověřil vedením mužstva dvojici Kratochvíl – Werner. Nejen o okolnostech rychlého ukončení trenérského působení Miroslava Vlka na Řepíně se točil náš rozhovor.

Kdy jste zahájil svou řepínskou misi?
K týmu jsem nastoupil v červenci 2009, tedy před třemi lety, po svém působení v Semicích. V té době jsem měl tři nebo čtyři trenérské nabídky, většinou do I. B třídy. Řepínu jsem dal přednost proto, že jednání s klubem bylo rychlé a bez problémů jsme se dohodli.

Můžete zrekapitulovat své zdejší působení?
Nejlepšího výsledku jsme dosáhli v loňské sezoně. Naše bodové dostihy s Dlouhou Lhotou mají fanoušci jistě ještě ve své paměti. Naše postupové snažení, které jsem podporoval společně s hráči, však nenašlo u výboru patřičnou odezvu. Konečná ztráta na postupující tým byla nakonec osm bodů.

Ještě loni na podzim to vypadalo, že mančaft pojede ve starých dobrých kolejích...
Máte pravdu, že naše podzimní výsledky ani náznakem nepřipomněly budoucí jarní výpadek.Nemůžu si stěžovat prakticky vůbec na nic – kromě výsledků – ani v letošním jaru. Řekl bych, žezimní příprava proběhla bez problémů, rovněž účast hráčů na trénincích byla vysoká.

 

Autor: KAREL HORŇÁK

zdroj: melnicky.denik.cz