Trénovat řepínské áčko je pro Ladislava Wernera obrovskou výzvou

01.07.2012 00:00

Libiš /ROZHOVOR/ – Při sobotním narozeninovém „pouťáku" v Libiši nastoupil za domácí starou gardu, ačkoli do ní věkem zdaleka ještě nepatří. Kariéru Ladislava Wernera, který prožil právě v Libiši své nejlepší fotbalové roky, ale po přesunu do B-třídního Řepína přerušilo zranění.

„Teď už budu chodit asi jen na podobné srandamače," je smířený s osudem vytáhlý středopolař, který se nyní hodlá uplatnit jako trenér. První šance přišla zcela nečekaně. Spolu s Alešem Kratochvílem totiž dvě kola před koncem soutěže zastoupili na lavičce prvního řepínského týmu odstoupivšího trenéra Miroslava Vlka.

Na Libiš se vám musí vzpomínat velice dobře, že?
Určitě. Byl jsem tady spokojený. Jirka Kabyl mi dal na začátku šanci hrát a pak jsem tady vydržel nějakých jedenáct sezon. Rád jsem si sem přišel s Amforou zahrát. Je to zážitek být na hřišti s tak známými osobnostmi.

Po letech v Libiši jste se vytratil do Řepína...
Chtěl jsem jim pomoct, protože tam bydlím. Hrál jsem tam v žácích a pak chvilku za dorost. V těch osmadvaceti jsem tam šel na půlroční hostování. Tahali jsme se s Dlouhou Lhotou o postup a nakonec skončili druzí. V posledním zápase jsem vlastně nechtěně ukončil kariéru kvůli zdraví.

Jak to nyní vypadá s vaším kolenem?
Mám silnou artrózu, teď čekám na nějaké napravování a šrouby, takže kariéra už musí jít prostě stranou. Zdraví je vždycky přednější.

V posledních dvou kolech sezony jste spolu s Alešem Kratochvílem usedli na řepínskou lavičku. Jak se to seběhlo?
Jarda Urbánek za námi přišel poté, co nastala situace s panem Vlkem. Ty dva zápasy jsme s Alešem Kratochvílem dotáhli. Uvidíme, jak v nové sezoně. Na nějakých devadesát procent jsme dohodnutí, že pokud se během toho letního měsíce nic nestane a vedení bude chtít, tak budeme pokračovat a zahájíme letní přípravu (podle nejnovějších informací z klubu byli oba potvrzeni i pro příští sezonu – poznámka autora).

Takže se fotbalu chcete věnovat jako trenér?
Určitě. Teď jsem tam dělal správce půl roku, což mě taky velmi bavilo a člověk byl rovněž neustále na hřišti. Trénoval jsem i dorost a teď přišla nabídka na áčko, což je pro mě obrovská výzva. Nikdy jsem to nedělal. Navíc je to na docela kvalitní úrovni, takže se těším a jsem plný očekávání.

K řepínskému áčku jste měl jako trenér dorostu a správce relativně blízko. Čím to podle vás bylo, že se mužstvu na jaře zcela přestalo dařit?
Moc zápasů jsem neviděl, protože jsem měl plno práce okolo. Nevím. Viděl bych to v nějaké momentální formě, protože tým je vesměs stejný, co jsme bývali. Nedařilo se, nějakým způsobem se většinou prohrávalo o gól, těžko dávali góly, i když šance měli. Jak mančaft ty body nezískává, tak se postupem času dostává do srabu a je to horší a horší. Myslím, že to bylo jen v tomhle. Uvidíme.

Věříte si, že je dokážete pozvednout?
Zkusíme nějaký nový prvky, které jsme trénovali třeba tady v Libiši. Kluci zkusí něco nového a dostanou nějaký nový impulz. Slibuji si od toho, že se zvednou. Teď už je konec sezony, hráči si odpočinou a nastoupí do přípravy s čistou hlavou.

Jak si s Alešem Kratochvílem rozdělíte své role? Budete rovnocenní?
Ano, tak nějak jsme se dohodli. Aleš udělá třeba fyzickou stránku, protože s nimi dokáže běhat, povzbudit a popostrčit, já se zaměřím spíš na herní situace. O sestavě a ovšem podobném budeme rozhodovat společně.

Ladislav Werner

Narozen: 17. června 1981. S fotbalem začínal v Neratovicích, kde prošel mládežnickými kategoriemi, pak se ale neprosadil do tehdy třetiligového A-mužstva a uvítal možnost zakotvit u sousedů v Libiši, kde hrál od svých devatenácti až do nedávného půlročního hostování v Řepíně.

Autor: Luboš Kurzweil

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/trenovat-repinske-acko-je-pro-ladislava-wernera-obrovska-vyzva-20120623.html