Udrželi jsme krok, pochvaloval si trenér Řepína po duelu s Velvary

26.02.2013 10:11
Mělník – Umělka na Podolí byla po velkém nedělním úklidu sněhového přívalu svědkem přípravného utkání, k němuž si po podzimu „stříbrní" fotbalisté Řepína (I. B třída, skupina B) pozvali celek Slovanu Velvary, aktuálně osmý tým I. A třídy skupiny A.

Už od úvodních minut se hrál svižný a pohledný fotbal. Velvarský celek šel zaslouženě do vedení po trestném kopu, jehož přesným exekutorem byl tvůrce hry Mucha.

Řepínští, kteří se až na gólmana Luďka Štrupla a záložníka Prejzu sešli k zápasu na rozdíl od soupeře (ten musel četné absence řešit třemi hráči z béčka) kompletní, vyrovnali v průběhu prvního poločasu hru i skóre. Paloušek našel při jednom z brejků Štrombacha, pro něhož nebylo problémem zblízka vyrovnat. Ve druhé půli pak Zbyněk Štrupl vývoj otočil a byl to papírový favorit, kdo nakonec zachraňoval remízu 2:2.

„Pěkný zápas rozhodně splnil účel," hodnotil duel řepínský kouč Ladislav Werner. „Vyzkoušeli jsme si hru nejprve na čtveřici beků, po změně stran jen ve trojici, obě varianty nebyly špatné. Proti zkušenému soupeři nás několikrát podržel gólman Borovička, který výborně zastoupil nemocného Luďka Štrupla."

Hostující David Vedral ocenil kvalitu soupeře, se kterým si prý i tak měl jeho tým poradit. „Jenže jsme zapomněli střílet z malého vápna. Místo toho kluci ještě přihrávali," zlobil se.

ŘEPÍN – VELVARY 2:2 (1:1)
Branky: Štrombach, Zb. Štrupl – Mucha, Klempt.
Řepín: Borovička – Slepička, Dvořák, Horník – Merz, Ryba, Jurčovský, Šonský – Štrombach, Paloušek (Salač, Zb. Štrupl, Labuť, Černý).