Vysoká – Řepín 2:1 (1:0) I.B třída (2010/11)

19.06.2011 15:25

I. B TŘÍDA: Vysoká i Lužec krajskou soutěž uhájily

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Vysoké a Lužce, kteří zůstali jako jediní z Mělnicka v I. B třídě v nejistotě až do závěrečného kola, si mohou oddechnout. Po vítězství nad Řepínem, respektive v Zárybech si oba týmy zahrají v kraji i na podzim. Jediným sestupujícím z Mělnicka tak zůstaly Tišice, které se se soutěží rozloučily po třech letech.
Hlavní pozornost přitahovalo okresní derby ve Vysoké, kde Řepín nebyl horším mužstvem, ale znovu potvrdil, že se mu proti tomuto soupeři příliš nedaří (7 bodů ze 7 minulých zápasů).

 

Domácí, kteří věděli, že jim remíza zdaleka nemusí stačit, začali svižně. I přes šance na obou stranách se skóre měnilo až devět minut před půlí. Pražákova kolmice našla rozeběhnutého Tomáše Skopku, který poslal podél vybíhajícího Luďka Štrupla domácí do vedení.

Když v úvodu druhé půle neproměnil dvě velké šance hostující Dvořák, povedlo se vyrovnat až střídajícímu Zbyňkovi Štruplovi, který hned z první vymetl levou šibenici Chaloupkovy branky.

Hostující radost ale trvala jen dvě minuty. Po skrumáži v hostujícím pokutovém území se nejlépe orientoval Pražák, levačkou zakroutil míč do branky a rozhodl. V pohodovém závěru si už domácí hráči důležitou výhru pohlídali.

Zatímco ve Vysoké se hrál poklidný fotbal, v Zárybech, kde Lužec potřeboval zvítězit, to od začátku pořádně vřelo. Na vině byl i krajský fotbalový svaz, který na utkání Lužce poslal po týdnu jako hlavního znovu rozhodčího Beroviče (!). Vážné výtky k jeho výkonu, které měly před týdnem Rejšice, nevěstily nic dobrého ani pro utkání v Zárybech. A sudí nakonec taktak, že unikl inzultaci…

Do vedení šli hosté hned v úvodu z penalty. Další rána přišla pro domácí po čtvrthodině, to už hráli bez dvou vyloučených hráčů. Po Viktoru Valentinovi se šel předčasně sprchovat také gólman Kvasnička. A do brány musel obránce Mikšovský. I v devíti ale domácí do poločasu vyrovnali a jejich odpor definitivně zlomila až druhá proměněná penalta hostů.

Zcela bez nervů už mohly hrát sestupující Tišice, které se také v Dolním Bousově představily v hodně kombinovaném složení. Na hřišti se dokonce vystřídali oba trenéři – Kravcov s Brabcem. Domácím, kterým stačil k záchranářské jistotě i bod, si tak v poklidu dokráčeli ke třem.

Mělničtí, kteří cestovali do Bělé pouze s jedenácti hráči a bez nemocného trenéra Kalkanta, vydrželi se silami pouze první poločas. Pak už měli otěže zápasu pevně v rukách domácí hráči a zaslouženě zvítězili.

Vysoká – Řepín 2:1 (1:0)
Branky: 36. T. Skopka, 74. Pražák – 72. Z. Štrupl. Rozhodčí: Myška. ŽK: Pražák – Vaněček, A. Kratochvíl. Diváci: 110. Vysoká: Chaloupka – Štauber (84. B. Štolba) – R. Finkous, Suchan, Sankot – Řízek, Merz, Melounek (68. Synek), Pražák – Rolenc, T. Skopka (60. Pešan). Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vaněček (75. Bláha), Horník, Kinzl (60. Z. Štrupl) – Paloušek, Novák, A. Kratochvíl (69. D. Kratochvíl), Salač – Dvořák, Prejza.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/i-b-trida-vysoka-i-luzec-krajskou-soutez-uhajily.html