Řepín – Vysoká 3:1 (1:0) - I.B třída (2012/13)

03.09.2012 15:44

Vysoká sahala po bodu, ale tečka patřila Řepínu

Řepín – Nezvyklý náboj mělo derby dvou týmů z Mělnicka ve skupině B fotbalové I. B třídy mezi Řepínem a Vysokou. Po několik let nerozlučná dvojice bratrů Skopkových se na prahu letošní sezony překvapivě rozdělila. Zatímco Martin zůstal s kapitánskou páskou ve Vysoké, Tomáš zamířil do kádru tradičního rivala z Řepína. A byl to druhý jmenovaný, kdo se po pohledném utkání plném zajímavých akcí na obou stranách radoval ze všech bodů.

Právě bratři Skopkovi byli hned v úvodu hlavními aktéry dění na řepínském pažitu. Už v 10. minutě vyzval domácí kapitán Dvořák přesnou kolmicí Tomáše Skopku, který se prohnal vedle svého bratra a podél Chaloupky otevřel skóre. Tři minuty nato měl „loženku" hostující Rolenc, ale nastřelil jen Zbyňka Štrupla, dobře vykrývajícího prostor.

Úvodním dvaceti minutám kraloval Řepín, který přehrával hosty zejména v záložní řadě. Nicméně ze „sklizně" šancí se pro domácí neurodilo zhola nic, byť o gól si říkaly šance například Šonského či Tomáše Skopky. Před pauzou mohli hosté srovnat. To by ovšem musel Rolenc v „tutovce" s pořadovým číslem dvě vyzrát na domácího gólmana Luďka Štrupla.

I druhé dějství začal lépe Řepín. Domácí „rychlonožka" Černý zakončil únik přihrávkou na Salače, s jehož střelou si však poradil Chaloupka. O tři minuty později však gólman Vysoké lovil míč podruhé ze sítě, když na přesný Palouškův centr naběhl Merz a střelou do protipohybu nedal Chaloupkovi šanci. Řepín mohl vedení ještě zvýšit, ale gól Černého neplatil pro ofsajd. Vysoká se vrátila do zápasu vzápětí. Na centr Vály si naběhl Rolenc a zblízka snížil.

Od tohoto momentu začali hosté „kousat". Najednou jich bylo plné hřiště a Řepín, byť se úplně nezatáhl do obranné ulity, se začal strachovat o výsledek. Závěr byl hodně dramatický. Na začátku nastavení nedokázal Trutnovský v superšanci dopravit míč z malého vápna za Štruplova záda. Vzápětí se opět potvrdilo pravidlo Nedáš – dostaneš. V 93. minutě unikl po křídle Tomáš Skopka a jeho centr uklidil Zbyněk Štrupl do branky hostů.

„Viděli jsme velmi bojovný zápas," glosoval derby domácí trenér Ladislav Werner. „Vysoká proti minulému utkání se Záryby se u nás vyhecovala. Dvoubrankové vedení bylo milé, ale hosté brzy snížili a začali zlobit. Těší mě, že to kluci odmakali, za týden můžeme jet na Pšovku v klidu."

„Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát," řekl po utkání zklamaný kouč Vysoké Václav Řízek. „První gól jsme dostali z brejku a pak jsme nezachytili náběh domácích hráčů do vápna. Naštěstí jsme brzy snížili a vyrovnávací gól visel ve vzduchu. My jsme ho bohužel nedali, zatímco Řepín pojistil svou výhru."

ŘEPÍN – VYSOKÁ 3:1 (1:0)
Branky: 10. T. Skopka, 51. Merz, 93. Zb. Štrupl – 53. Rolenc. Rozhodčí: Hurych. ŽK: 0:2. Řepín: L. Štrupl – Merz, Wurm, Dvořák, Horník (50. Zb. Štrupl) – Šonský (41. Slepička), Paloušek (79. Štrombach), Prejza, Salač – T. Skopka, Černý. Vysoká: Chaloupka – Zeman (70. Nechvátal), Volf, M. Skopka, Sankot – Řízek, Vála, Tott, Synek (79. Kupka) – Rolenc, Trutnovský.

Autor: KAREL HORŇÁK