Vysoké, Řepínu a Zárybům zdaleka nevyšla zimní příprava podle představ

27.03.2009 18:34

O víkendu začíná jarní část fotbalové I. B třídy. Jak hodnotí přípravné období zástupci všech pěti oddílů z Mělnicka?

Mělnicko / O víkendu se dočkají také příznivci klubů hrajících fotbalovou I. B třídu. Z mělnického okresu se zapojí hned pětice mužstev – Lužec, Řepín, Tišice, Vysoká a Záryby. Relativně v klidu může jaro začít Lužec, který přezimoval na druhém místě. Ostatní mužstva jsou na tom o poznání hůř a už první kola naznačí, která z nich budou bojovat o bytí či nebytí v soutěži a kdo se zařadí do klidného středu.
Zástupcům všech oddílů jsme položili tři stejné otázky: 1. Jak jste spokojeni se zimní přípravou? 2. Podařilo se posílit mužstvo? 3. Bude někdo v úvodních zápasech chybět pro zranění?

Jaroslav Urbánek, sekretář Řepína: 1. Zimní příprava začala náročným a kvalitním soustředěním s velkou účastí hráčů na trénincích. I herní projev vypadal nadějně. Pak ovšem přišla zranění, nemoce a osobní problémy některých hráčů a konec přípravy se nám vůbec nevydařil. 2. Nikdo neodešel, hostování všech hráčů, kteří u nás působili na podzim, byla prodloužena. Navíc přišel z Neratovic Petr Jurčovský, takže v tomhle směru spokojenost. Pokud se střelecky neprobudí útočníci, pokusíme se do konce přestupního termínu získat ještě nějakého útočníka. 3. Po svalovém zranění začal teprve nyní Libor Vaněček, na marodce je stále Zdeněk Prejza a naposledy v Lysé dochytal Jirka Borecký s bolestivým lýtkem, Tomáš Ondráček nehrál pro bolesti zad a Petr Kraus netrénoval celý týden. Uvidíme, jaký bude jejich zdravotní stav na konci týdne.

Václav Řízek, trenér Vysoké: 1. Zimní příprava rozhodně podle mých představ neproběhla. Zhoršila se tréninková morálka hráčů, odpadly některé zápasy s kvalitními soupeři a počasí rovněž trénování nepřálo. 2. Kopačky oprášil Slavoj Tichý, který nám svými zkušenostmi jistě pomůže, na hostování přišel z Neratovic talentovaný mladík Kaňka a po dlouhodobém zraněnízačal v přípravě Pešan. Z B-mužstva jsme vytáhli zkušeného Chaloupku. Na odchodu do Velkého Borku je pravděpodobně Synek. Na další změny to nevypadá, i když v současné situaci s naší útočnou vozbou... 3. Dlouhodobě je zraněn Štolba, který je po operaci. Týden před mistrákem se zranili T. Skopka, Tichota a Brejša, kteří v Bezně pravděpodobně nenastoupí.

Vladimír Tauchman, trenér Lužce: 1. Zimní příprava probíhala podle plánu, zklamáním byla malá docházka mužstva. 2. K výrazným změnám nedojde. A-mužstvo posílí tři dorostenci. 3. Všichni hráči jsou po zdravotní stránce prozatím v pořádku, absence dvou hráčů je způsobená disciplinárními tresty z podzimní části soutěže.

Antonín Kravcov, asistent trenéra Tišic: 1. Příprava proběhla podle našich představ. Od ledna jsme trénovali v hale a hráli zimní turnaj na umělce v Neratovicích, k tomu několik přáteláků. 2. Doplnili jsme zadní řady Martinem Kalinou z Neratovic a po delším zranění se zapojili do přípravy Marek John a Milan Kaňovský. Další změny neplánujeme. 3. Dlouhodobě je zraněný Jirka Štráchal a první zápas zřejmě nestihne Milan Kaňovský, který má nakopnutý kotník.

Jan Hanuš, trenér Záryb: 1. Úvod zimní přípravy byl podle představ, včetně dobrého herního projevu v přípravných zápasech. Bohužel druhá část, po vítězném utkání se Starou Boleslaví, už nikoli. Účast hráčů byla slabá, museli jsme improvizovat. Mnohdy jsem neměl ani koho trénovat. 2. Mužstvo se zatím až na stopera Drimla nepodařilo doplnit. V přípravě se objevilo pět nových hráčů. Zatím jednáme, naše finanční situace je ale omezená. Doufám, že by dva hráči mohli úzký kádr doplnit. 3. Momentálně má problémy Driml, ale doufám, že bude fit. Jinak je mužstvo zdravotně v pořádku. Po psychické stránce si nejsem jistý. Nenastoupí pouze Záhora, který je pracovně v Číně. Koncem dubna jede do Anglie za prací Tesař. Se záchranou budeme mít velké problémy. To nejsou alibi, ale realita.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/vysoke-repinu-a-zarybum-zdaleka-nevysla-zimni-prip.html