Záryby – Řepín 2:2 (0:0) I.B třída (2010/11)

02.04.2011 21:48

Řepín vyválčil remízu ze zárybské tvrze

Záryby /VIDEO, FOTO/ – Ve vzájemném zápase dvou nejvýše postavených mělnických týmů v I. B začaly padat góly až ve druhém poločase. Čtvrté Záryby se nakonec s druhým Řepínem rozešly smírně.

„Do dnešního zápasu jdeme jako vždy na vítězství, nerozlišujeme, zda přijela Dlouhá Lhota, Řepín či Kosmonosy,“ řekl před utkáním Miroslav Babovák, trenér domácích. „Budeme se snažit nahradit absenci tří hráčů.“

Jeho řepínský protějšek Miroslav Vlk: „Hrajeme s předním týmem tabulky na užším hřišti, takže předpokládám větší množství osobních soubojů. I nám chybí trojice hráčů (zranění, pracovní důvody).“

První poločas mnoho fotbalové krásy nepobral. Souboj připomínal spíše šachovou partii, v níž se čekalo na chybu soupeře. Až v samotném závěru první části vážněji zahrozili domácí, ale kromě série několika rohových kopů řepínskou branku vážněji neohrozili.

Po přestávce se obraz hry podstatně změnil. Promluva Miroslava Babováka do domácích fotbalových „duší“ zřejmě padla na úrodnou půdu a řepínská obrana se měla co otáčet. Navíc chybovala, když nepokryla nabíhajícího Dlabače, který pět minut po přestávce křížnou střelou otevřel skóre.

To byl pro Záryby signál k dalšímu zvýšení aktivity. V této fázi hry pomohla domácím další chyba hostí, kterou ve skrumáži potrestal zárybský kapitán Mikšovský. Ani dvoubrankové manko však Řepín nepoložilo.

Hosté se oklepali z nejhoršího a po chvíli nejen vyrovnali hru v poli, ale začali mít navrch i v počtu střeleckých příležitostí. K obratu zavelel stoper Vaněček, když dal deset minut před koncem kontaktní gól.

Od tohoto momentu Záryby začaly odcházet fyzicky, čehož hosté využili k dalšímu zvýšení obrátek. O pět minut později vymyslel Zbyněk Štrupl pěknou „kulišárnu“ v podobě báječného centru, který hostující kapitán Kratochvíl, zvaný „Kráťa“, proměnil ve vyrovnávací gól. Přesto mohly Záryby slavit výhru po hlavičce Františka Valentina v poslední minutě hry, ale Luděk Štrupl byl proti.

Záryby – Řepín 2:2 (0:0)
Branky: 50. Dlabač, 65. Mikšovský – 80. Vaněček, 85. Kratochvíl.
Rozhodčí: Hájek. ŽK: 43. Štěpánek, 61. Popelka, 81. F. Valentin, 87. Pech – 35. Kratochvíl.
Záryby: Kvasnička – Dlabač, Hallík, Babovák, V. Valentin – Schütz, Pech, Mikšovský, F. Valentin – Štěpánek, Popelka (69. Bojkovic).
Řepín: L. Štrupl – Salač (74. Škoda), Šplíchal, Vaněček, Kinzl – Paloušek, Novák, Horník, Kratochvíl – Černý (68. Brejša), Zb. Štrupl.

zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/repin-vyvalcil-remizu-ze-zarybske-tvrze20110402.html